The Prague Opera will host a concert for Ukraine Ora spei

У празькій опері відбудеться концерт для України Ora spei

У празькій Державній опері заграють українські виконавці твори світових та українських композиторів під диригуванням Андрія Юркевича

Сьогодні увечері у Празькій державній опері відбудеться концерт для України під назвою Ora spei.

Концертом організатори символічно підтримають тих, хто постраждав у цьому найкривавішому в Європі від Другої Світової війни воєнному конфлікті. Протягом вечора прозвучать арії відомих авторів та твори українських композиторів у виконанні восьми українських солістів і солісток у супроводі хору та оркестру Державної опери під керівництвом її музичного керівника Андрія Юркевича. Державна опера в Празі.

Центральним мотто стане тема надії та початкова композиція «Ми є». Її написав український композитор Юрій Шевченко невдовзі після вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року. Це – вільна обробка мелодії державного гімну «Ще не вмерла України ні слава, ні воля».

Ми є (Jsme) «Це буде виняткова музична подія. Вона створена у співпраці з найкращими українськими артистами. Ми продовжуємо підтримувати зусилля за свободу та незалежність великої європейської держави. З нею нас пов’язують природні культурні зв’язки та спільні цінності», – сказав генеральний директор Національного театру Ян Буріан. Після вступної композиції “Ми є” українська сопрано Софія Соловій заспіває молитву княгині Лібуші з однойменної опери Бедржіха Сметани. Вона символічно виражає приналежність до поневолених націй. У першому відділенні концертної програми прозвучать відомі арії з опер Бедржіха Сметани, Джузеппе Верді, Жуля Массне, Ґаетано Доніцетті та Джакомо Пуччіні. Андрій Юркевич, диригент, музичний керівник празької опери.

Твори українських композиторів Друга частина стане мандрівкою у відому й невідому історію та сьогодення музичної України. У програмі прозвучать твори видатних українських композиторів, таких як Юрій Шевченко, Микола Лисенко, Семен Гулак-Артемовський, Яків Степовий, Климентій Домінчен, Юлій Мейтус, Мирослав Скорик та Анатолій Кос-Анатольський у виконанні восьми українських співаків і співачок, які працюють в Україні і за кордоном. «Музичний керівник Державної опери Андрій Юркевич постійно думає про своїх співвітчизників. Ми раді, що тепер йому вдалося запросити до Праги найкращих українських оперних співаків», – зазначив художній керівник театру Пер Бойе Гансен Опери Національного театру і Державної Опери. Концерт відбудеться в Державній опері, яку спроектували архітектори Фердинанд Фельнер і Герман Гельмер. Ці ж архітектори спроектували, в тому числі, і оперний театр в Одесі, в якому працював музичним керівником Юркевич, нинішній музичний керівник Державної опери в Празі. Вечір відбудеться у співпраці з Посольством України в Чехії.

By Олекса Лівінський 21. 10. 2023